VSETÍN – Chátrající stadion na Ohradě zřejmě brzy změní vlastníka. Od TJ MEZ jej chce odkoupit město, které následně plánuje rozsáhlou rekonstrukci s tím cílem, aby areál na lukrativním místě opět pravidelně sloužil sportovcům.
Více v tištěné podobě týdeníku Jalovec.
STANOVISKO FC VSETÍN K PLÁNŮM REKONSTRUKCE STADIONU NA OHRADĚ
Myslím, že všichni občané města Vsetína jsou rádi, že sportovní areál na Ohradě po dlouhých letech strádání přejde do majetku města.
O tom, jakou nakonec budou mít nová sportoviště podobu, se ještě povedou dlouhé diskuze. Doufejme, že ještě před zhotovením návrhů projektantů budou přizváni k diskusi i členové sportovní komise, kteří vyjádří své názory o potřebách jednotlivých sportů ve Vsetíně.
Fotbalový stadion na Ohradě sloužil vždy k potřebám jednoho z dvou fotbalových oddílů, které na Vsetíně v minulosti byly. Po revoluci, v době rodícího se hokejového fenoménu na Vsetíně, došlo k postupné redukci počtu členů obou fotbalových oddílů a k následnému sloučení obou oddílů. Fotbal ve Vsetíně si prošel složitým obdobím na začátku tohoto tisíciletí, aby v poslední dekádě došlo opět k jeho renesanci v našem městě, kdy se klade důraz hlavně na práci s mládeží, které má FC Vsetín každoročně stále větší a větší počet.
Vedení FC Vsetín umí potřeby fotbalového oddílu prezentovat, i vzhledem k rostoucí kvalitě soutěží a tréninkových procesů. Víme, kolik a jaké plochy budeme potřebovat do budoucna, máme-li se i nadále rozvíjet.
Co si zástupci FC Vsetín představují, aby vzniklo nově v budoucím sportovním areálu na Ohradě, záleží zásadně od informace, zda bude i nadále zachováno fotbalové hřiště v Tyršově ulici. Od tohoto rozhodnutí se budou odvíjet veškeré další debaty a plánování na Ohradě.
FC Vsetín, klub s takovým počtem sportující mládeže již potřebuje podle podmínek a regulí FAČR, krom jedné plochy s umělým povrchem (Pod Pecníkem), další dvě fotbalová hřiště s travnatým povrchem. Tak jak je to již dnes běžné v městech srovnatelné velikosti. Například v sousedním Valašském Meziříčí, v nedalekém Novém Jičíně, v Holešově nebo například i v mnohem menší Bystřici pod Hostýnem.
Pokud tedy bude zachováno fotbalové hřiště na Tyršově ulici, které je nesporně fotbalovým klenotem, protože se zde, jako na jednom z nejstarších fotbalových hřišť v republice, hrál fotbal již za Rakouska-Uherska, protože vsetínská fotbalová Tyršovka je starší než československý stát, dovedeme si představit, že na Ohradě kromě druhého městského fotbalového hřiště zbude prostor i pro další sporty. Například atletický tartanový ovál. Nebo na zastupitelstvu zmíněná střelnice pro biatlonisty a podobně.
Pokud však nebude zachováno hřiště v Tyršově ulici a celý fotbalový oddíl, včetně šaten a zázemí, by se musel stěhovat na Ohradu i s požadavkem na dvě fotbalová travnatá hřiště, jak to v moderních fotbalových klubech bývá, byl by prostor pro další sporty značně omezen, či spíše žádný. Což by byla škoda.
Z těchto úvah jasně vyplývá, jaké by byly priority rozvíjejícího se fotbalového oddílu FC Vsetín. Diskuze kolem Ohrady bude ještě bouřlivá, nicméně ať už tam vznikne cokoliv, bude to lepší, než současný, bodláky téměř zarostlý, stav. Je dobře, že areál přejde konečně do majetku města.
Petr Říha, předseda výkonného výboru FC Vsetín